iranFlag englandFlag
Facebook
Google+
Instagram
Telegram
Twitter

سوالات متداول

 • طرز تهیه

  در قابلمه بزرگ 1 الی 2 قاشق روغن را گرم کرده، نصف پیاز را در روغن ریخته و به همراه سینه مرغ خلال شده بمدت 10 دقیقه تفت می دهیم.مقدار خیلی کم نمک اضافه کرده و سبزیجات را به ترتیب زمان پخت یکی یکی به مرغ اضافه می کنیم. (ابتدا هویج و کلم بروکلی و در آخر قارچ و پیاز ) سیر له شده ، سس سویا و چیلی را در حین پخت به سبزیجات اضافه می کنیم.

  باید توجه داشت که مجموع زمان پخت همه سبزیجات بیشتر از 7-8 دقیقه نشود . چرا که بهتر است سبزیجات کمی ترد باشند.

  فتوچینی پخته و آبکش شده را به مرغ و سبزیجات اضافه کرده وقتی کاملا مخلوط شد در ظرف دلخواه سرو می کنیم.

 • طرز تهیه:

    سیر و فلفل را ریز ریز کنید.گوجه فرنگی های پوست کنده را با چنگال له کنید.روغن زیتون را در تابه ریخته و سیرها و فلفل چیلی را اضافه کنید و تفت بدهید تا سیرها طلایی شوند طلایی تیرهسپس گوجه فرنگی ها را به تابه اضافه کنید و هم بزنید و به آن ها کمی نمک بپاشید.برای 15 تا 20 دقیقه بر روی شعله قرار دهید.

                      *. تا آب گوجه فرنگی ها کمی کشیده شود.در این فاصله پنه ها را طبق معمول در آب جوش و نمک و روغن بجوشانید و آبکش کنید.پنه ها و سس را مخلوط کرده و حدود یک دقیقه حرارت دهید تا به خورد هم بروند.بعداز 1 دقیقه پاستای عربیتا را از روی حرارت برداشته و با پنیر و جعفری سریع مخلوط کنید و سپس سرو کنید

 • طرز تهیه:

  ابتدا ۲ لیوان آب در یک قابلمه کوچک بریزید و قابلمه را روی حرارت بالا قرار دهید تا آب سریع به جوش بیاید ، سپس مرغ را به همراه کمی زردچوبه به آرامی به قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید ۵ دقیقه داخل آب جوش بماند.

  پس از گذشت این زمان مرغ را از آب جوش خارج کنید و کنار بگذارید. در ادامه قابلمه ای را که برای تهیه سوپ در نظر گرفته اید روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع اضافه کنید. سپس پیاز را پس از پوست گرفتن به صورت ریز خرد کنید و به قابلمه اضافه کنید.

  پیاز را کمی تفت دهید تا نرم شود سپس کمی زردچوبه اضافه کرده و با پیاز تفت دهید تا یکدست شوند. در مرحله بعد مرغ را به صورت ریز خرد کنید ( به صورت ریش ریش خرد کنید ) و به قابلمه حاوی پیاز اضافه کنید و با پیاز تفت دهید.

  پس از اینکه مرغ را کمی تفت دادید ۴ لیوان آب جوش به قابلمه اضافه کنید و حرارت زیر قابلمه را کم کنید. در ادامه گوجه فرنگی را پس از گرفتن پوست به صورت ریز خرد کنید. هویج و سیب زمینی را هم پس از گرفتن پوست به صورت مکعبی خرد کنید.

  پس از گذشت ۲۰ دقیقه گوجه فرنگی را به همراه هویج به قابلمه اضافه کنید. اجازه دهید هویج کمی نرم شود ، در ادامه پس از گذشت ۱۵ دقیقه سیب زمینی را اضافه کنید. مجددا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا سیب زمینی هم پخته شود.

  در این مرحله رب گوجه فرنگی را با مقدار کمی روغن تفت دهید و به همراه نمک و فلفل سیاه به سوپ اضافه کنید. در این مرحله رشته ورمیشل را نیز اضافه کنید و سوپ را مخلوط کنید تا مواد سوپ یکدست شود و رشته ها به هم نچسبند.

  پس از اینکه رشته را داخل قابلمه ریختید حدود ۱۵ دقیقه دیگر به سوپ زمان دهید تا رشته ها از هم باز شوند و لعاب بیندازند. پس از گذشت این زمان سوپ را در ظرف مورد نظرتان بکشید و با لیموی تازه و جعفری خرد شده تزیین و سرو کنید.

border